Plakaty kuchenne

Plakaty do kuchni do pobrania

Plakaty do kuchni które zdobią

Plakaty do kuchni są ostatnio bardzo modne, zwłaszcza plakaty z napisami dotyczącymi jedzenia, kawy, gotowania lub po prostu jakieś humorystyczne / inspirujące. Dekoracje kuchenne należy jednak wprowadzać ostrożnie i nie przesadzać z nimi, bo kuchnia to miejsce, które przede wszystkim powinno być funkcjonalne.
Przedmioty zdobiące kuchnię nie powinny nadmiernie zastawiać blatu i utrudniać pracy. Nie chcemy przecież ciągle zahaczać łokciem o ozdobne doniczki i inne podobne faramuszki podczas przygotowywania potraw. W kuchni lepiej trzymać się starej, sprawdzonej zasady, że blat ma służyć do pracy a miejsce na nim trzeba oszczędzać. W związku z tym najlepsze do ozdoby w kuchni są ozdoby na ścianę.

Plakaty do kuchni w różnym stylu

Wszelkie stojące dekoracje i ozdoby (ozdobne figurki, szkło dekoracyjne, koszyczki, ozdobne świece) najlepiej zostawić w pokojach. Natomiast w kuchni pozostawmy przedmioty użytkowe, z których faktycznie korzystamy. One będą najlepszą ozdobą. Na blacie kuchennym mogą stać stylizowane pojemniki na żywność, np. na kaszę czy makaron, piękna taca czy misa na owoce i warzywa. Jeśli trzymamy w kuchni zioła, warto powiesić je na ozdobnym sznurku albo zaprezentować w ładnych pojemnikach. Wszystkie przedmioty, które trzymamy na półkach i blatach, powinny być łatwe do utrzymania w czystości. Najlepiej się więc sprawdzą rzeczy wykonane z metalu i ceramiki. Lepiej unikać przedmiotów o porowatych powierzchniach, w które brud wnika najszybciej.

Plakaty do kuchni na ścianę

Plakaty do kuchni można oczywiście również postawić na blacie opierając ramkę o ścianę. Choć wyglądają świetnie, nie polecam tego sposobu. Każda z nas wie, że po pewnym czasie jest to wkurzające, bo żeby utrzymać blat w czystości, ciągle trzeba podnosić ramkę a potem odstawiać ją na miejsce. Na więcej możemy sobie pozwolić na ścianach. Można na nich powiesić grafiki lub plakaty z kuchennymi motywami. Ścienne dekoracje nie zakłócą funkcjonalności kuchni, a stworzą przyjemną atmosferę i nadadzą kuchni odpowiedni styl. Popularne stało się ostatnio również zawieszanie tablic do pisania lub tablic magnetycznych, które nie tylko zdobią, ale służą również do komunikacji między domownikami. Wraca ostatnio moda na dekorowanie ścian kuchennych talerzami i ceramiką, taki styl trochę retro, bo było to modne kilkadziesiąt lat temu. Można w tym celu wykorzystać specjalnie przystosowane, wąskie półki z progiem uniemożliwiającym wypadnięcie np. talerza. W ten sposób zastawa będzie zawsze pod ręką, a równocześnie będzie zdobić ścianę.

Możliwości dekoracji kuchni plakatami są nieograniczone, ważne jednak, żeby dobierać je do własnych potrzeb i stylu kuchni.

A tak w ogóle to nazywam się Magda i jestem projektantką plakatów, które widzicie w moim sklepiku. Narazie jest ich niewiele, ale będzie przybywać. Następne co planuję, to plakaty do kuchni do pobrania, bo lubię gotować i chciałabym abyście również wy mieli w kuchni przyjazną atmosferę. A fajny napis czy grafika na kuchennej ścianie potrafi zdziałać cuda.

Dlatego proszę zaglądajcie do mnie czasami 🙂